Nasza placówka wykonuje również wszelkiego rodzaju badania analityczne.
Laboratorium Przychodni MED-KOL jest obsługiwane przez personel z wieloletnim doświadczeniem. Laborantka pobierająca próbki krwi ma wieloletnie doświadczenie, skutkujące dużymi umiejętnościami pobrania próbek nawet w trudnych warunkach fizjologiczno-anatomicznych.
Nasze Centrum Medyczne wykonuje wszelkiego rodzaju badania analityczne:
Punkt pobrań czynny jest w:
Zapraszamy!
W naszym Centrum Medycznym poradnia chirurgiczna i ginekologiczna wyposażone są w nowoczesne aparaty USG.
USG – nieinwazyjna, atraumatyczna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Badanie jest szybkie, niebolesne i mało kłopotliwe. Jeżeli chodzi o szkodliwość to nawet najprostszy zabieg jest zawsze obarczony pewną dozą ryzyka. W przypadku USG nie jest ono zbyt duże. Energia fal ultradźwiękowych jest niewielka, dlatego możliwość uszkodzenia narządów wewnętrznych jest znikoma. Nie oznacza to jednak, że można i bez specjalnych powodów wykonywać tego typu badanie. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży. Nie ma sensu robienie co miesiąc USG płodu tylko po to, żeby się przekonać, czy „na pewno wszystko jest w porządku”. Struktura młodego ludzkiego życia jest zbyt delikatna, żeby ją niepotrzebnie narażać, nawet jeżeli ryzyko uszkodzeń nie jest duże.
W naszym Centrum Medycznym mamy również pracownię RTG.
RTG to technika obrazowania wykorzystująca promieniowanie rentgenowskie. To badanie radiologiczne, nieinwazyjne, które potocznie nazywamy „prześwietleniem”. Badanie pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w budowie prześwietlonego narządu. badanie jest bezbolesne.
W naszym Centrum Medycznym Pracownia Tomografii Komputerowej wyposażona jest w najnowocześniejszy tomograf komputerowy OPTIMA CT520.
Tomografia Komputerowa (badanie TK) to specjalistyczne badanie obrazowe wykorzystujące promieniowanie jonizujące, mające szeroki zakres zastosowań w diagnostyce medycznej począwszy od urazów i stanów nagłych do badań planowych. Źródłem promieniowania jest lampa rentgenowska obracająca się wzdłuż osi ciała pacjenta, emitowane przez nią promienie są pochłaniane przez układ detektorów umieszczony w obrębie aparatu i rejestrujący osłabienie promieniowania przechodzącego przez organizm ludzki na zasadach podobnych do radiologii konwencjonalnej. Specjalne procesory i dedykowane oprogramowanie umożliwiają przetworzenie danych uzyskanych przez detektory w wysokiej rozdzielczości obrazy przekrojów ciała ludzkiego, wykorzystując różnice w gęstości poszczególnych tkanek. Badanie TK jest stosunkowo mało obciążającym dla pacjenta. Jest ono wykonywane w pozycji leżącej w aparacie o szerokim otworze. Badanie jest krótkie, czas badania głowy czy zatok przynosowych nie przekracza minuty, a standardowe wielofazowe badanie jamy brzusznej trwa do 15 min. Ze względu na narażenie na promieniowanie wymagane jest posiadanie skierowania od lekarza prowadzącego.